Политика за достава

Последно ажурирана на:

 

 

 

Производите се доставуваат до купувачите преку курирската служба Еко Логистик Сервис,Скопје со која  Елгос ДОО ,Скопје (www.euroasia.mk) има слкучено договор за деловна соработка.

 

Доставата на купените производи од e-продавницата ке бидат доставени од 1 до 5 работни дена, а во исклучителни случаи до 7 дена.

 

 

 

 

-Страницата euroasia.mk ви нуди бесплатна испорака со купени еден или  повеќе  производи кои надминуваат износ од 3,000.00 ден. 

-За нарачки кои се под 3,000.00 ден се наплаќа достава, во зависност од големината и тежината на нарачката.

Доставата за еден производ до 5кг чини 150.00ден.

 Начините на плаќање за online нарачките се:

 

– со кредитна/дебитна картичка

 

– плаќање при достава на курир на врата со откуп

 

Испораките ги вршиме преку Еко Логистик Сервис,Скопје во рок од 1-5 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 7 работни денови.

 

За сите дополнителни информации испратете ни email на evroazija@yahoo или побарајте не на +389 70 411 999Newsletter

Претплати се на нашиот Newsletter!

Внеси ја твојата е-маил адреса и добивај ги најновите информации.